Širdys - dar vienas „supermaistas“ jūsų šuniui
-
Širdis - tai vitamino A ir vitamino B šaltinis.
Širdis - organas ar raumuo? BARF mitybos specialistai šiuo klausimu nėra kategoriški - jie teigia, jog ji turi tiek organams, tiek raumenims būdingų savybių. Būtent šis „aukso vidurys“ tarp organo ir raumens yra „kaltas“ dėl to, jog širdis priskiriama prie „supermaisto“. Čia dera didelis kiekis naudingų baltymų ir nepamainomų mineralinių medžiagų. Panagrinėkime išsamiau, kiek gėrio galima atrasti į šuns mitybą įtraukus širdis.
Širdis - tai vitamino A ir vitamino B šaltinis. Vitaminas A reikalingas palaikyti regėjimo, augimo, reprodukcinę ir imuninę funkcijas. Jis taip pat dalyvauja daugelio genų ekspresijoje ir reguliavime. B grupės vitaminai padeda šunims jaustis energingiems ir išvengti nuovargio, taip pat skatina ląstelių augimą, palaiko tinkamą virškinimo veiklą, sveikus nagus ir odą.
Geležis - organizmo varomoji medžiaga, atsakinga už tinkamą hemoglobino kiekį ir užtikrinanti smegenų funkciją. Ji perneša deguonį į kraujo ląsteles, taip padidinant šuns ištvermę ir jėgą. Trūkstant geležies nusilpsta šuns imuninė sistema, todėl tai gali tapti daugybės kitų ligų priežastimi.
Cinko trūkumas gali nulemti širdies ir odos ligas, virškinimo trakto, skydliaukės ir regėjimo problemas. Cinkas nesikaupia organizme, todėl šuns mityboje nuolat turi būti maisto medžiagų, turinčių šio elemento. Širdis - puikus variantas.
Selenas - nepamainomas pagalbininkas šuns imuninėje sistemoje. Jis apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso. Selenas padeda įsisavinti vitaminą E, užtikrinantį kasos funkcionavimą ir riebalų virškinimą.
Fosforas - mineralas, būtinas šuns kaulams ir dantims. Fosforas taip pat prisideda kuriant DNR ir RNR molekules, palaikant ląstelių funkcijas.
Aminorūgštys - tai su baltymais gaunama medžiaga, reikalinga normaliam organizmo funkcionavimui ir smegenų veiklai. Šios rūgštys yra atsakingos ir už informacijos perdavimą iš vienos nervinės ląstelės į kitą. Augančiam šuniukui amino rūgštys yra dar svarbesnės.
Širdyje yra tinkamas Omega-3 riebiųjų rūgščių kiekis. Kodėl tai taip svarbu? Mažas Omega-3 rūgščių kiekis padidina širdies ligų riziką. Jų trūkumas taip pat sutrikdo šuns atminties ir pažinimo procesus.
Visas šias savybes turi jautienos ir avienos širdys - būtent jos įtrauktos į didžiąją dalį „Top Dog Bistro“ receptų. Jautienos širdys įtrauktos į „Beef and Rabbit“, „Beef and Duck“, „More Smell“ ir „More Beef“ receptus. Avienos širdys įtrauktos į „More Lamb“ receptą.