Kačių pervedimas prie natūralaus TOP DOG Bistro maisto
-
Kačių maitinimosi įpročiai
Mes visi žinome, kad katės gali būti nepaprastai išrankios... Bet ar Jūs žinote kodėl? Norint išsiaiškinti atsakymą į šį klausimą mums svarbu suprasti, kaip veikia kačių smegenys. Katės daro tai, kas vadinama maisto imprintingu. Dar jauname amžiuje jos atkreipia dėmesį į konkrečius kvapus, formas ir tekstūras, kad nustatytų, kas yra ir kas nėra maistas. Imprintigo suformuota mityba turi didžiulę vertę laukinėms katėms, nustatant skirtumus tarp valgomo ir pavojingo objekto (tikrai milžiniškas evoliucinis pranašumas!). Deja, bet naminėms katėms tai gali sukelti mitybos elgesio problemų.
Dar vienas dalykas, kurį verta pažymėti apie kačių psichologiją, yra jų polinkis į priklausomybę. Katės labai greitai tampa priklausomos nuo maisto skonio, kvapo, tekstūros ar formos ir netgi jūsų veiksmų!Jums reikia gerai suprasti ir išanalizuoti savo iki šiol atliekamus veiksmus:
• Gal sukratote pakelį prieš pilant sausiaką į dubenį?
• Ką pasakote katei, kai ji atbėga?
• Galbūt jūsų kačiukas retai kada pakyla iš guolio, išskyrus užkandžiavimą sausiukais, gulintiems dubenyje 24 valandas per parą?
• Galbūt pūkuotas katinas, vyniojasi aplink jūsų kojas, signalizuodamas poreikį atidaryti šaldytuvą ir, paspaudus skardinės dangtį, patiekti stiprikliais pagardintus konservus?
Daugumos maitinimo ritualai skiriasi, bet laikas, skonis, tekstūra, veiksmas, garsas ir kvapas- VISKAS atlieka savo vaidmenis. Labai tikėtina, kad katė priprato prie šių stimuliatorių , o ir jūs, tikriausiai pripratote prie būdų, kurie jums geriausiai veikė. Iš esmės Jūs maitinote priklausomybę.Turint visa tai galvoje darosi lengviau suprasti, kodėl katės pervedimas nuo sauso iki šviežio maisto gali būti rimtas iššūkis. Maitindami savo augintines turite nepamiršti, kad jos turi susiformavusius pageidavimus dėl tam tikrų kvapų, formų ir maisto tekstūrų. Atminkite, jūsų katė nėra "išranki", tai tik jos smegenų veikimo būdas.
Perėjimas
Perėjimas nuo sausiako prie šviežio natūralaus RAW maisto gali būti sudėtingas iššūkis, todėl mes rekomenduojame lėtą perėjimą. Pagrindinė priežastis būtų išvengti virškinimo sutrikimų, tačiau labiausiai dėl to, kad tikėtina, jog katė ilgai atmetinės naują maistą. Suteikite savo katei laiko ir erdvės, kurių jiems reikia norint “išsiaiškinti” apie savo naują dietą. Alkanos katės visada noriau uosto, laižo ir galiausiai ragauja naujus maisto produktus. Taigi, sumažinkite komercinio konservuoto ar sauso maisto kasdieninį kiekį.
Įspėjimas: nepaisant to, negalima palikti katės ilgiau nei 24 valandas be maisto. Katės turi valgyti dažnai, nes bado jausmas joms nėra natūralus ir gali sukelti kačių kepenų lipidozę. Jei jūsų katė turi daug antsvorio, kenčia nuo dantų ar kitų medicininių problemų, tuomet turbūt pirma norėsite pasitarti su veterinaru.Pirmas žingsnis būtų nutraukti 24val prieigą prie maisto. T.y. jums reikės sukurti maitinimo tvarkaraštį. Taip sukursite “bado momentus”, kurie galiausiai paskatins katę pradėti ragauti naują maistą.
Įveskite dviejų kartų per dieną, tarkime, 8 val ryte ir 6 val vakare, rutiną. Taip maitinkite savaitę ar net dvi, kol pripratinsit prie porcijų kontrolės. Katytės biologinis laikrodis sinchronizuosis, anatomija, fiziologija ir elgesys susiderins vienas su kitu įprastu vienodu laiku, virtuvėje.
Antras žingsnis. Naujai rutinai įsišaknijus, galite pradėti įvedinėti natūralų maistą.
Kai jūsų katė jau pripratusi prie dviejų maitinimų per dieną, viename iš maitinimų (pvz 6 val vakaro) sumažinkite įprasto maisto porciją ir įmaišykite 10% žalios mėsos. Šį procesą reikės kartoti didinant mėsos ir mažinant seno maisto proporcijas, kol katė pradės normaliai valgyti mėsą ir galėsite abu maitinimus per dieną patiekti TOP DOG Bistro.Kantrumas tikrai atsipirks, o dešimt dienų paprastai pakanka, kad į naujoves nelinkusią katę pervestumėt prie naujos RAW dietos. Tačiau atminkite, kad kai kurioms katėms šis perėjimas gali trukti net kelias savaites.Jauni kačiukai ir kai kurios suaugusios katės, net ir pirmą kartą siūlant, instinktyviai atpažįsta sveiką bei natūralų RAW maistą. Deja, didžioji dauguma suaugusių kačių linkusios būti mažiau entuziastingos ir reikalauja šiek tiek įtikinėjimo pabandyti naujoves savo gyvenime. Kiekviena katė reaguos į šį pokytį skirtingai, kai kurios katės norės sumaišyti naują ir seną maistą, o kitos pageidaus, kad jų naujas ir senas maistas būtų šalia, kad galėtų geriau išsiaiškinti apie naująjį.
Keli patarimai:
Maitinimo vieta - katės paprastai valgo geriau, kai jaučiasi patogiai, saugiai ir atsipalaidavusios. Praeityje katės buvo vienišos medžiotojos, todėl jos linkusios būti atsargesnės, stebėti savo aplinką ir maistą valgyti neskubomis. Svarbu, kad jūsų parinktas maitinimo laikas būtų kuo mažiau stresiškas. Jei katė maitinama kartu su kitu augintiniu, pavyzdžiui, su šuniu, galbūt geriau būtų katę maitinti kur nors, kur šuo negalėtų prieiti ir jos trukdyti, pvz kitame kambaryje.
Maitinimo indas - dubenėlio forma ir aukštis gali būti dar viena priežastis, kodėl jūsų katė yra atsargi valgydama. Katės linkusios rinktis negilius dubenėlius ar netgi lėkštutes, nes turi labai jautrius ūsus. Taip pat katės paprastai mėgsta valgyti iš švaraus indo, todėl po kiekvieno maitinimo išplaukite dubenį karštu vandeniu. Taip ne tik pamaloninsite savo katę, bet ir sunaikinsite bet kokias likusias bakterijas dubenyje.
Temperatūra ir aromatas – atšildžius TOP DOG Bistro kotletuką katėms šaldytuve, jis vis tiek bus šaltas. Kadangi katės yra medžiotojos, jos mėgsta, kad maistas būtų kambario temperatūros ar netgi kūno temperatūros (kaip jų grobis). Norėdami saugiai pašildyti, įdėkite sandarią pakuotę su maistu į karštą vandens vonelę 5-10 minučių, kad jis pasiektų kambario temperatūrą. Pašildant maistą keisis ne tik temperatūra, bet ir aromatas - skanu! Negalima maisto šildyti užkaistame puode, kad netyčia neapvirtų, nes jame yra kaulai, o virti kaulai gali būti pavojingi. Atšildytą produktą šaldytuve rekomenduojama laikyti sandarioje uždarytoje talpykloje ir sunaudoti per 2–3 dienas. Išmeskite bet kokį atšilusį produktą, kuris nebeatrodo ar nebekvepia šviežiai.
Tekstūra - Jei jūsų katė yra išranki dėl tekstūros, galbūt turėsite bandyti imituoti jos seną maistą. Gali reikti padalinti kotletuką mažais gabaliukais ir suformuoti į rutuliukus į juos įmaišant įprastų konservų ar juos apvoliojant sumalto sausiako miltais, priklausomai nuo to, ką jūsų katė yra pripratusi ėsti. Taip pat galite pridėti šiek tiek jūsų katės mėgstamų gėrybių, kad padėtumėte jai pamėgti naują dietą.
Kantrumas - katės pervedimas prie šviežio maisto gali būti tikras iššūkis, ir galbūt, jūs panorėsite jo atsisakyti. Bet prisiminkite -viskas apie tai, kaip jų smegenys yra sureguliuotos! Jei galėsite įveikti sunkumus, mes tikrai žinome, kad tai bus verta. Mes tikime, jog gamta teisingai suprojektavo senovinę dietą ir ilgalaikiai sveikatos pranašumai tikrai atsipirks.
Jei turite klausimų apie mitybą, esate susidomėję perėjimu prie šviežio maisto dietos ar turite kitų klausimų, susisiekite su mumis parduotuve@topdogbistro.lt, ir mes atsakysime į juos kai tik galėsime.