Kodėl šeriant natūraliu žalios mėsos ėdalu šunys mažiau geria?

  • Kodėl šeriant natūraliu žalios mėsos ėdalu šunys mažiau geria?

    Kodėl šeriant natūraliu žalios mėsos ėdalu šunys mažiau geria , arba apie svarbiausią BARF ingredientą - vandenį
    Dažnoje publikacijoje apie BARF mitybą kaip vienas esminių jos pliusų minima pagerėjusi šuns hidratacija. Kodėl taip yra? Ar tai iš tiesų taip svarbu? Šį kartą pakalbėkime būtent apie tai.

    Žalios mėsos ėdalas turi gerokai didesnį drėgmės kiekį nei sausas ėdalas, todėl BARF mityba šeriami šunys natūraliai gauna daugiau skysčių ir rečiau lankosi prie vandens dubenėlio. Palyginimui Top Dog Bistro receptuose yra apie 70% drėgmės vs vidutiniškai 10% sausame ėdale.

    Natūrali hidratacija - taip vadinamas procesas, kuomet šunys gauna pakankamai vandens iš maisto. Pasak specialistų, tinkama hidratacija yra vienas iš svarbiausių, tačiau dažnai nepelnytai nuvertinamų augintinio gerovės ir sveikatos elementų.

    Vandens svarba šuns organizmui
    Vanduo dažniausiai lieka tuo nepastebimu „ingredientu“ BARF mityboje. Šuo gali mirti netekęs vos 10% kūno vandens! Vanduo kaip tirpiklis, palengvinantis ląstelių reakcijas, maistinių medžiagų ir ląstelių metabolizmo produktų pernešimas, kūno temperatūros reguliavimas, organizmo atliekų šalinimas - tai tik keletas gyvybiškai būtinų funkcijų, kurios be vandens tiesiog neveiktų.
    Hidratacija atlieka pagrindinį vaidmenį virškinant ir įsisavinant maistines medžiagas. Vanduo padeda skaidyti medžiagas, todėl šuns organizmas gali efektyviai apdoroti maistą. Jei jūsų augintinis yra gerai hidratuotas, toksinų šalinimas ir normalios kūno temperatūros palaikymas netaps iššūkiu jo organizmui.

    Vanduo - „kuras“ inkstų ir kepenų veiklai
    Pakankamas vandens kiekis organizme užtikrina tinkamą sąnarių funkcionavimą ir palaiko vidaus organų veiklą. Nepakankamas vandens kiekis gali pažeisti šuns vidaus organus. Inkstai ir kepenys, gyvybiškai svarbūs vidaus organai, netgi gali nustoti veikti. Inkstai yra atsakingi už tinkamos druskos ir vandens koncentracijos palaikymą jūsų augintinio organizme, atliekų filtravimą ir skaidymą, tinkamo kraujospūdžio ir fosforo lygio palaikymą. Kepenys ne tik šalina toksinus, bet ir atlieka pagrindinį vaidmenį paskirstant maistines medžiagas visame kūne.
    Sausame ir konservuotame ėdale dažnai yra didelis cukraus ir natrio kiekis, galintis sumažinti hidratacijos lygį. Kaip ir žmonių, šunų pagrindinė kraujo ir sveikų ląstelių dalis yra vanduo, todėl būtina užtikrinti tinkamą hidrataciją.

    Neužmirškite dubenėlio švaraus vandens!
    Nors daugumoje „Top Dog Bistro“ receptus sudarančių ingredientų yra daug vandens ir šeriant juo jūsų šuo laks gerokai mažiau nei šeriant sausu ėdalu, neužmirškite dubenėlio švaraus vandens!
    Neveltui pabrėžiame, jog vanduo turi būti švarus - tai taip pat svarbu šuns sveikatai. Jei abejojate dėl vandens kokybės, turėtumėte ištirti jo sudėtį. Dažnai vandenyje gausu mineralų (pavyzdžiui - kalkių), kurie gali paspartinti dantų akmenų susidarymą. Vandens filtravimo sistema - tai investicija, už kurią „padėkos“ tiek jūsų augintinio, tiek jūsų pačių sveikata.